En
تاریخ : يکشنبه 14 ارديبهشت 1393
کد 27

اولین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی شهرستان بهارستان در سال 93 برگزار شد

به منظور بررسی مشکلات و درخواست های شرکت تولیدی کفش پلاستو کار، اولین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی شهرستان بهارستان در سال 1393 به ریاست گرجی معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری و با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و رؤسای ادارات شهرستانی مرتبط از جمله صنعت، معدن و تجارت؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ تأمین اجتماعی؛ امور مالیاتی، کارشناس مرکز بهداشت و درمان شهرستان و رئیس شرکت پلاستوکار در محل این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری با همراهی مسئولان حاضر با حضور در خط تولید شرکت تولیدی کفش پلاستوکار از روند تولید شرکت بازدید به عمل آورد.

گرجی با تقدیر از فعالیت شرکت پلاستوکار به عنوان یکی از واحدهای نمونه تولید کفش در شهرستان بهارستان، اظهار داشت:  ادامه حیات کشور در ادامه حیات مجموعه‌های تولیدی است و کشوری در رقابت با سایر کشورها در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی موفق می‌شود که در چرخه تولید و اقتصاد موفق‌تر حرکت کند. 

وی با اشاره به نامگذاری سال 1393 از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی تصریح کرد: می‌بایست همه دستگاه‌ها و ادارات در چارچوب قانون، گام‌های مؤثری در حمایت و ساماندهی واحدهای صنعتی و تولیدی برداشته و زمینه فعالیت هر چه بیشتر و مستمر برای ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم کارگران و همچنین سرمایه‌گذاری واحدهای خصوصی در شهرستان را فراهم آورند.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری افزود: هم‌اکنون در شهرستان بهارستان بالغ بر 700 واحد کارخانه صنعتیِ تولید کفش وجود دارد که با ساماندهی، شناسایی و صدور مجوز 65 درصد کارگاه‌ها، سالانه بالغ بر 24 میلیون جفت، انواع کفش در شهرستان بهارستان تولید می‌شود.

گرجی تأکید کرد: مسئولین باید با توجه به ظرفیت های موجود با شناسایی و رفع معضلات واحدهای تولیدی و ارائه راهکارهای قانونی، بدنبال حل مشکلات باشند تا صاحبان صنایع فارغ از هر گونه گرفتاری، تمام تلاش خود را در جهت پیشبرد تولید و توسعه صادرات به کار ببندند.

بر اساس این گزارش، شرکت تولیدی کفش پلاستوکار تولیدکننده انواع کفش می باشد که با میزان تولید 10 هزار جفت کفش در روز، برای بیش از 100 نفر به صورت مستقیم و برای یک هزار نفر بصورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال نموده و صادر کننده انواع کفش و کتانی به کشورهای افغانستان و عراق می‌باشد.

   • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 ارديبهشت 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 893