En
تاریخ : دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
کد 28

همایش بزرگداشت مقام معلم در شهرستان بهارستان برگزار شد

به مناسبت هفته معلم، همایش بزرگداشت مقام معلم در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به مناسبت هفته معلم، همایش بزرگداشت مقام معلم در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهارستان، با حضور دکتر سعید ناجی فرماندار، حجت الاسلام صفایی امام جمعه شهر گلستان، کمره‌ئی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، حجت الاسلام سلطانی نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بهارستان، رفیعی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1، فرهنگیان، خانواده شهدا و جمعی از رؤسای دستگاه های اجرایی و مردم شهرستان بهارستان، جشن بزرگداشت مقام معلم توسط اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 برگزار شد.

فرماندار بهارستان ضمن تبریک هفته معلم و گرامی‌داشت شهادت استاد مرتضی مطهری(ره) اظهار داشت: بزرگداشت معلم و تقدیر از تلاش فرهنگیان فرصتی برای بازنگری عملکرد قشر فرهیخته جامعه می‌باشد که با تلاش در عرصه فرهنگ، آموزش و پرورش کشور توانسته‌اند سبب بالندگی و شکوفایی نظام اسلامی درعرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی شوند.

دکتر سعید ناجی با اشاره به نقش و اهمیت مقام معلم افزود: نقش معلم یک نقش الهی و معنوی است؛ چراکه در مسیر انسان‌سازی و تکامل و ارتقای جایگاه انسان قدم بر می‌دارد.

وی در ادامه، تعلیم و تعلم و نقش معلم در تحولات جهانی را مهم خواند و گفت: آموزش و پرورش نقش بسزایی در شکل‌گیری اندیشه انسان و تحولات جهانی دارد، چراکه عملکرد افراد در حوزه های مختلف بر اساس پایه‌ریزی اندیشه ها و تعالیم شکل‌گرفته در مدارس انجام می‌شود.

دکتر ناجی سیاستِ دولت تدبیر و امید را گزینش و انتخاب مدیران برتر در حوزه‌های فرهنگی و آموزشی دانست و اظهار داشت: از ابتدای روی کار آمدن دولت با انتخاب وزرا و مدیران لایق، دولت نشان داد که با گزینش و انتخاب افراد مؤثر و نخبه در حوزه های مختلف علمی در مسیر پیشرفت، علم‌آموزی و توسعه مصمم است.

وی تأکید کرد: رؤسای دستگاه‌های اجرایی، دانش‌آموزانِ مکتب تعلیم و تعلم هستند و از پیشنهادات و مشاوره اقشار فرهنگی در راستای برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان بهارستان بهره خواهند برد.

در این مراسم امام جمعه گلستان، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و رئیس آموزش و پرورش ناحیه 1  نیز طی سخنرانی های جداگانه روز معلم را به حاضرین تبریک گفتند.

در پایان این همایش از معلمان نمونه انتخاب شده در آموزش و پرورش ناحیه 1 شهرستان بهارستان با اهدای لوح و هدایا تجلیل شد.  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 676