En
تاریخ : چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
کد 31

فرماندار بهارستان در بازدید از سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی کتاب :خلیج همیشگی فارس سمبل و نماد وحدت ایرانیان است.

دکتر ناجی فرماندار شهرستان بهارستان به همراه جمعی از مسئولین این شهرستان از نمایشگاه کتاب و سالن خلیج فارس بازدید کردند.

دکتر ناجی فرماندار شهرستان بهارستان به همراه جمعی از مسئولین این شهرستان از نمایشگاه کتاب و سالن خلیج فارس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهارستان، در این بازدید که با نشست مشترک دکتر ناجی فرماندار بهارستان و خیلدار معاون توسعه و مدیریت پشتیبانی همراه بود فرماندار بهارستان ضمن تقدیر از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در اختصاص یک سالن ویژه به نام خلیج فارس گفت : سرزمین پهناور ایران اسلامی عامل اصلی وحدت ملی است و خلیج همیشگی  فارس سمبل و نماد این وحدت است.

دکتر ناجی  آبهای نیلگون خلیج فارس  را سمبل مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در طول تاریخ افتخار آمیز کشورمان دانست و اظهار داشت: دفاع و حراست از تمامیت ارضی کشور و تاریخ و گذشته این سرزمین در برابر هجمه های بیگانگان که امروز به شکل جعل تاریخ پرافتخار خلیج فارس خود را نشان داده است ، فرصتی است برای نشان دادن اشتراک تمامی ایرانیان از هر دین، قبیله ،باور و نگرش اجتماعی و سیاسی و نمایش وحدت ملی کشور عزیزمان ایران.

فرماندار شهرستان بهارستان تبیین و تبلیغ و انتشار اسناد و مدارک ماندگار و تاریخی در خصوص خلیج فارس را از آن جهت کاری مهم و تاثیرگذار دانست که این مجال را برای هر فرزند ایرانی می‌دهد تا با یادآوری تاریخ و بازخوانی واقعیت‌های روزگاران دیرین، این حقیقت همیشه زنده را به یاد همه بیاورد که آب‌های نیلگون خلیج همیشگی فارس، انعکاسی از آزادگی و وطن دوستی ایرانیان پاک اندیش است که نام عزیز ایران را در طول تاریخ، عظمت و بزرگی بخشیده تا کج اندیشان و بی مایگان، خاطره رشادت‌ها و ایثارگری های جوانان و مردم این سرزمین را در مبارزه با استعمارگران و استثمارگران و هشت سال دفاع مقدس، فراموش نکنند.

خیلدار معاون مدیریت توسعه و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشریح فعالیت های صورت گرفته در خصوص برگزاری سالن ویژه خلیج فارس در نمایشگته بین المللی کتاب تهران گفت : نمایشگاه فرهنگی هنری خلیج فارس به عنوان یکی از سالن های اختصاصی نمایشگاه کتاب توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برپا شده است.

وی با اشاره به بخش های مختلف این نمایشگاه اظهار داشت :بخش های مختلف این نمایشگاه شامل :غرفه های کتاب،پایان نامه ها و رساله های دکتری مرتبط با خلیج فارس ،کتابشناسی،عناوین پایان نامه های فارسی و لاتین،نقشه ها و تصاویر مرتبط با استان های ساحلی و هنرهای بومی ،پوشش لباس های محلی و سایر بخش هاست که به عنوان یک مجموعه کامل در شناسایی و معرفی خلیج فارس گردآوری شده است و مورد توجه بازدیدکنندگان ، دانشجویان،اساتید و  پزوهشگران شده است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 340