En
تاریخ : سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
کد 39

آخرین دستاوردهای فرهنگی و هنری بهارستان در برج میلاد به نمایش گذاشته شد

سومین روز از هفته فرهنگی استان تهران با حضور دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان بهارستان، اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و خیل دار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نکو نماینده مردم شریف شهرستان های بهارستان و رباط کریم، سرگرد علمدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بهارستان، حجت الاسلام سلطانی نماینده ولی فقیه در سپاه بهارستان، بخشداران گلستان و بوستان، اعضای شورای اسلامی نسیم شهر، مسئولین و جمعی از هنرمندان در برج میلاد آغاز به کار کرد.

سومین روز از هفته فرهنگی استان تهران با حضور دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان بهارستان، اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و خیل دار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نکو نماینده مردم شریف شهرستان های بهارستان و رباط کریم، سرگرد علمدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بهارستان، حجت الاسلام سلطانی نماینده ولی فقیه در سپاه بهارستان، بخشداران گلستان و بوستان، اعضای شورای اسلامی نسیم شهر، مسئولین  و جمعی از هنرمندان در برج میلاد آغاز به کار کرد . 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهارستان سومین روز از هفته فرهنگ و هنر استان تهران برگزار گردید و طی آن هنرمندان شهرستان بهارستان در رواق هنری برج میلاد آخرین دستاوردهای فرهنگی و هنری خود را به نمایش گذاشتند .

فرماندار شهرستان بهارستان در مراسم گشایش هفته فرهنگی، ضمن تقدیر از تلاش برگزارکنندگان هفته فرهنگ و هنر بهارستان اظهار داشت: هفته فرهنگ و هنر فرصتی ارزشمند برای معرفی آثار و توانمندی های شهرستان بهارستان در راستای هویت بخشی شهرستان در سطح ملی و بین الملل برای حضور و فعالیت علاقمندان و سرمایه گذاران در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در بهارستان است .

دکتر ناجی اظهار داشت: امروز خوشبختانه شاهد حضور استعداد و خلاقیتهای هنری جوانان بهارستانی در زمینه های مختلف اعم از هنرهای تجسمی، موسیقی و تئاتر در برج میلاد هستیم .

فرماندار بهارستان وجود خرده فرهنگ ها، سنن، آداب و رسوم در بهارستان را باعث تنوع فرهنگی و بستری برای رشد و پیشرفت شهرستان دانست و تأکید کرد: پویایی و فعال کردن جامعه در حوزه فرهنگی وظیفه مسئولین است و مسئولین می بایست با افزایش نقش مردم در حوزه فرهنگ با فراهم آوردن زمینه حضور و امکان فعالیت تشکل های مردم نهاد، از این فرصت بدست آمده در راستای معرفی پتانسیلهای ارزشمند و بالقوه شهرستان بهارستان به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنند .

نماینده عالی دولت در شهرستان بهارستان  افزود: هفته فرهنگ و هنر شهرستانهای استان تهران در برج میلاد برای اولین بار برگزار می شود و این برنامه ابتکاری نو بوده تا اهالی فرهنگ و هنر در برج میلاد تهران که به عنوان نماد ملی کشور و نیز نماد استان تهران محسوب می شود، حضوری اثرگذار داشته باشند .

در ادامه ابراهیم نکو نماینده مردم شهرستان های بهارستان و رباط کریم در مجلس با اعلام اینکه این برج محل رفت و آمد گردشگران استان های مختلف و بین المللی است، یادآور شد: از این طریق می توان هویت و فرهنگ استان تهران بویژه شهرستانهای رباط کریم و بهارستان را به مردم سایر استان های کشور معرفی  کرد .

وی در ادامه با بیان اینکه مسیر رسیدن به توسعه هر کشور فرهنگ است، اعلام کرد: با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده، علاوه بر افزایش انتظارات از مسئولان فرهنگی، فرصتی برای متولیان فرهنگی فراهم شده که در راستای رفع موانع فرهنگی تلاشی مضاعف داشته باشند .

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران هدف برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی استان تهران را گسترش عدالت فرهنگی در سطح شهرستان های استان تهران خواند و افزود: برگزاری هفته فرهنگ و هنر فرصتی مناسب برای رسیدگی به مسائل فرهنگی و هنری شهرستان ها، حمایت از هنرمندان و مشارکت مردم در کارهای فرهنگی و هنری است .

اسماعیلی افزود: یکی از بهترین راههای توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری استفاده از ظرفیت تشکل های غیردولتی و واگذاری امور فرهنگی و هنری به مردم است .

وی تأکید کرد: با توجه به تراکم بالای جمعیتی و وسعت استان تهران به منظور رسیدگی به مسائل فرهنگی 5 هفته فرهنگ و هنر پیش بینی شده که شهرستان های بهارستان، اسلامشهر و رباط کریم در هفته سوم به عنوان شهرستان های جنوب غرب تهران در برج میلاد حضور دارند .

در ادامه این مراسم به رسم یادبود تعدادی از فرهنگیان و هنرمندان شهرستان بهارستان مورد تجلیل قرار گرفتند .

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 595