En
تاریخ : شنبه 25 آذر 1396
کد 4074

بخشدار گلستان: آموزش و نظارت برعملکرد نانوایی‌ها تضمین کننده سلامت و کیفیت نان خواهد بود

بخشدار گلستان در همایش نانوایی های شهرستان بهارستان گفت: بی‌‌شک آموزش و نظارت برعملکرد نانوایی‌ها تضمین کننده سلامت و کیفیت نان خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، رضا طاهرخانی افزود: نان به عنوان یکی از مهمترین اقلام سبد غذایی همه خانواده ها است که بهبود کیفیت آرد و نان مهمترین مطالبه دولت و مردم میباشد.

وی تصریح کرد: آموزش ونظارت هرچه بیشتر برکیفیت و بهداشت نانواییها دردستور کارکارگروه آرد ونان قرارگرفته است .

بخشدار گلستان با بیان اینکه کلیه متصدیها نانواییها باید مهارت فنی و حرفه ای مطابق با نوع پخت را داشته باشند اظهار داشت:  برابر با ضوابط جدید هیچ محدودیتی را برای صدور پروانه مجوز نانواییهای آزاد پز وجود ندارد که این بحث رقابت جهت کیفیت پخت نان را ایجاد میکند .

طاهرخانی ادامه داد: نان به عنوان قوت اصلی و غالب عموم مردم بسیار حائز اهمیت می باشد و به ‌همین دلیل نظارت بر کار خبازها تا وضعیت مورد قبول در نانوایی‌ها به صورت مستمر از سوی واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بهارستان، بازرسان اتاق اصناف و اداره تعزیرات در سطح بخش گلستان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش برخی نکات به نانوایی ها ضروری و لازم است، گفت: آموزش و نظارت در اولویت کار همکاران ما قرار گرفته است و برنامه‌هایی نیز در این خصوص در دستور کار قرار دارد، که آموزش بهداشت در این  مرحله می باشد.

بخشدار گلستان درپایان بیان به اینکه حفظ بهداشت و سلامت جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطر نشان کرد: بی‌‌شک آموزش و نظارت برعملکرد نانوایی‌ها تضمین کننده سلامت و کیفیت نان خواهد بود و به نوعی سلامت جامعه در گروه سلامت نان تولیدی است.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 25 آذر 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 144