En
تاریخ : يکشنبه 15 بهمن 1396
کد 4177

صدور پروانه رایگان برای بافتهای فرسوده شهر گلستان

شهردار گلستان از صدور رایگان جواز نوسازی در بافت های فرسوده شهر طبق ضوابط شهرسازی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، علیرضا عرب در این خصوص گفت: یکی از راههای مقابله با بلایای طبیعی به ویژه زلزله در سطح شهر گلستان، افزایش تاب آوری شهر در مواجهه با بلایایی همچون زلزله است که به معنی آمادگی شهر یا محلات برای واکنش، انعطاف پذیری و بازگشت پذیری به شرایط عادی بعد از وقوع یک بحران می باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه بافت فرسوده حدود 60 درصد از شهر گلستان و به عبارتی از 1400 هکتار محدوده قانونی شهر گلستان 800 هکتار را در بر میگیرد، لازم بود هر چه سریعتر برای نوسازی بافت فرسوده و مقاوم سازی ساختمان های نا ایمن چاره‌ای اندیشید.

عرب  اضافه کرد: شهرداری گلستان در زمینه مقاوم سازی ساختمان های نا ایمن در بافت فرسوده طبق مصوبه شورای اسلامی شهر، بسته های تشویقی مطلوبی جهت ترغیب شهروندان محترم به نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته که یکی از این موارد صدور جواز ساخت به صورت رایگان در بافت های فرسوده شهر و در محلاتی همچون قلعه میر، سلطان آباد، حسن آباد، سبزدشت بالا و ... است.

شهردار گلستان خاطرنشان ساخت: شهروندان می توانند از هم اکنون جهت بهره مندی از این تسهیلات با رعایت ضوابط قانونی و شهرسازی به شهرداری مراجعه نموده و نسبت به تشکیل پرونده و تکمیل مدارک لازم اقدام نمایند.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 15 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 107