En
تاریخ : دوشنبه 23 بهمن 1396
کد 4201

موسوی :

اقدامات به موقع در مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان بهارستان قابل تقدیر است

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان گفت: اقدامات به موقع دستگاه های ذیربط در پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان بهارستان قابل تقدیر است.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان ، سید حبیب موسوی در جلسه کارگروه شهرستانی سلامت و امنیت غذا که در سالن پیامبر اعظم (ص) فرمانداری بهارستان تشکیل گردید گفت:در مقابله با بیماری  آنفلوانزای  فوق حاد پرندگان در شهرستان بهارستان اقدامات به موقع دستگاه های ذیربط قابل تقدیر بوده  است. 
وی افزود: توفیقات طرح تحول نظام سلامت در کشور و در شهرستان بهارستان کاملا ملموس و قابل تقدیر است و تمامی دستگاه ها برای اجرای بهتر این طرح و طرح ادغام بیماری های غیر واگیر با شبکه بهداشت و درمان شهرستان  همکاری نمایند.
 معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ضمن اشاره به اهمیت موضوع طرح ادغام بیماری های غیر واگیر در جامعه و خانواده ها در شهرستان بهارستان ادامه داد  : اعضای کارگروه و شورا های اسلامی شهر و روستا شهرستان بهارستان در خصوص طرح مذکور  و اطلاع رسانی عمومی و تحت پوشش قرار دادن تمامی افراد میانسال و سالمند  نهایت همکاری را  با شبکه بهداشت و درمان شهرستان داشته باشند.
موسوی با بیان اینکه اجرای طرح ادغام علاوه بر تامین سلامت جامعه و خانواده در کاهش هزینه های درمانی نیز نقش بسزایی خواهد داشت گفت: با توجه به گزارش شبکه بهداشت و درمان ، نحوه ابتلا  به بیماری  HIV  از طریق اعتیاد و استفاده از سرنگهای مشترک به رفتارهای پرخطر (آمیزش محافظت نشده  ) تغییر یافته است . بنابراین  برای پیشگیری  از ابتلا به این بیماری مهلک در جامعه باید برای گروه های هدف  (آموزش و پرورش – دانشگاه ها – اصناف – ادارات) برنامه ریزی  نموده و  در این حوزه باید توجه ویژه ای به مبحث آموزش و اطلاع رسانی داشته باشیم.                                   
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 121