En
تاریخ : شنبه 19 اسفند 1396
کد 4233

خانه مهربانی در شهرستان بهارستان تأسیس می شود

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان گفت: به زودی با همکاری دستگاه های متولی خانه مهربانی در این شهرستان تاسیس می شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان سید حبیب موسوی اظهار داشت: با برنامه ریزی های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان و پیگیری های فرمانداری برای ساماندهی معتادین متجاهر و کارتن خواب ، مرکز اقامتی میان مدت (کمپ) ماده 16 در شهرستان تشکیل شده است.

وی افزود: در این کمپ که به نوعی به کمپ اجباری معروف شده است ، معتادین بی خانمان به مدت سه ماه در این مرکز نگهداری می شوند و پس از پایان دوره درمان به آغوش خانواده خود و جامعه باز می گردند.
معاون سیاسی و انتظامی تصریح کرد: به منظور تکمیل درمان و اطمینان از عدم بازگشت بهبود یافتگان به مصرف مجدد مواد مخدر و برای مهارت آموزی در حین درمان ، فرمانداری شهرستان بهارستان با مشارکت شهرداری ها و دهیاری ها در حال راه اندازی و تأسیس خانه مهربانی می باشد.

موسوی اضافه کرد: تأسیس خانه مهربانی بدلیل اهمیت موضوع دردو فاز انجام میشود. فاز اول که در حال انعقاد قرارداد کوتاه مدت برای در اختیار گرفتن ساختمانی استیجاری مجهز به امکانات لازم می باشیم و تلاش می شود تا پایان سال جاری فاز اول به بهره برداری برسد.
موسوی خاطرنشان کرد : به موازات این اقدام و در راستای اجرایی نمودن فاز دوماین برنامه، زمینی به مساحت 3000 متر مربع در روستای ریه ( بخش گلستان) در حال تملک می باشد و به یاری خدا و همکاری دستگاه های ذیربط بزودی شروع عملیاتی ساختمانی آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری خاطر نشان کرد: مدیریت و تهیه و تامین چارت اداری برای مرکز فوق الذکر بر عهده بهزیستی شهرستان می باشد .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهارستان گفت: راه اندازی مرکز اقامتی ماده 16 (کمپ اجباری )با ظرفیت 300 تا 400 نفر نگهداری و درمان معتادان متجاهر در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفته است و در حال حاضر محلی با ظرفیت 60 نفر پیش بینی شده که مراحل اخذ مجوز ، مناسب سازی و تجهیز این مکان در حال پیگیری است و تلاش می شود بزودی این مرکز متناسب با نیاز شهرستان به ظرفیت مورد تاکید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ارتقاء یابد.
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 69