En
تاریخ : دوشنبه 21 خرداد 1397
کد 4324

تاکید فرماندار بهارستان بر ضرورت تعریف پیوست پدافند غیر عامل برای پروژه های عمرانی

فرماندار شهرستان بهارستان بر ضرورت تعریف پیوست پدافند غیر عامل برای پروژه های عمرانی شهرستان تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری  شهرستان بهارستان ، بیژن سلیمان پور در نشست شورای فرعی پدافند غیرعامل شهرستان بهارستان با بیان اینکه فرهنگ پدافند غیرعامل باید فراگیر شود گفت : باید ایمان پیدا کنیم که برای حفظ خودمان نیاز به پدافند غیرعامل داریم . بی‌شک پدافند غیرعامل صلح‌آمیزترین، اثربخش‌ترین، پایدارترین و کم‌هزینه‌ترین روش دفاعی است که بسترهای امنیت و پایداری ملی را فراهم می‌سازد.
وی افزود : پدافند غیرعامل در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقشی کلیدی ایفا می‌کند و از این‌رو ضروری است تمام مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان ، صاحب‌نظران، دانشگاهیان و نخبگان برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی لازم و مناسب را برای پیاده کردن اصول و مبانی پدافند غیرعامل را انجام دهند.
فرماندار بهارستان با بیان اینکه  عمده ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز کشور در جهت افزایش دفاع ایمنی و ارتقاء امنیت است تصریح کرد : تداوم این شرایط مطلوب و دستیابی به موفقیت های بیشتر نیازمند برنامه ریزی مدون و دوراندیشانه با شناسایی چالش ها در عرصه های مختلف است .
سلیمان پور ادامه داد  : نقش پدافند غیرعامل در این موقعیت حساس به عنوان رکن مهم مقابله با تهدیدات و حملات در 2 عرصه سخت افزاری و نرم افزاری و تبدیل این تهدیدات به فرصت و همچنین حفظ هوشیاری و آمادگی کامل درپاسداری و حفاظت از مرزهای جغرافیایی، معنوی و دینی تعیین کننده است.
رئیس شورای هماهنگی پدافند غیرعامل شهرستان بهارستان با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل در سال 1381 اظهار داشت : 16 سال از این فرمان می گذرد ، بعد از این مدت باید کارها و اقدامات بیشتری در حوزه پدافند غیرعامل انجام می شد . البته کارهایی که تاکنون انجام شده است ، قابل تقدیر است . ولی پدافند غیرعامل باید به یک دغدغه ملی و همگانی تبدیل شود تا کارهای موثری انجام گیرد .
فرماندار شهرستان بهارستان درپایان  بر  ضرورت تعریف پیوست پدافند غیر عامل برای پروژه های عمرانی شهرستان  تاکید کرد و خواستار برنامه ریزی شهرداری ها در این زمینه شد .
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 خرداد 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 42
نظرات شما
captcha refresh