En
تاریخ : سه شنبه 22 خرداد 1397
کد 4327

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان: برخورد و مهار 10 مورد پسماند سوزی طی گشت و پایش شبانه ماموران اجرایی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اجرای دو مرحله گشت و پایش شبانه در ابام تعطیلات هفته گذشته در سطح این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستاح ، شیدا اکار گفت : نیروهای این اداره با توجه به افزایش احتمال ضایعات سوزی افراد فرصت طلب در روزهای تعطیل هفته گذشته، محورهای مختلف و مناطق مستعد تخلفات زیست محیطی را مورد گشت و پایش قرار داده و در مواجهه با  10 مورد پسماند سوزی بدون حضور عاملین، اقدام به خاموش نمودن آن کردند.

وی به مشاهده دو مورد دود غلیظ ناشی از فعالیت آلاینده یک کارگاه ریخته گری و پسماند سوزی یک واحد تولیدی در قلعه میر اشاره داشت وافزود: کارشناسان این اداره با مراجعه به محل تولیدی، پس از مهار نمودن آتش، اقدام به ابلاغ اخطاریه زیست محیطی به ویژه در خصوص مدیریت اصولی پسماندهای تولیدی به متصدی آن واحد نمودند.

اکار در پایان با یادآوری اینکه ممانعت  واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی از ورود کارشناسان محیط زیست و پایش واحد، برخوردهای قانونی و پیگیری های قضایی مطابق ماده 30 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و ماده 16 قانون هوای پاک را به دنبال خواهد داشت، گفت: مسلما به دلیل عدم پاسخگویی کارگاه ریخته گری آلاینده فوق الذکر و جلوگیری از ورود کارشناسان محیط زیست، اخطاریه های لازم برای این واحد صادر و وضعیت زیست محیطی و مجوزهای آن بررسی خواهد شد
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 خرداد 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 50
نظرات شما
captcha refresh