En
تاریخ : شنبه 16 تير 1397
کد 4358

کشف و ضبط دو بهله پرنده شکاری در یکی از واحدهای صنفی بهارستان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از کشف و ضبط دو بهله پرنده شکاری در یکی از واحدهای صنفی مستقر در شهرستان بهارستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، شیدا اکار در این خصوص گفت: در پی گزارشات واصله مبنی بر نگهداری دو پرنده شکاری در یک واحد فوم سازی، کارشناسان این اداره در گشت و پایش واحدهای مستقر در شهرستان به واحد مذکور مراجعه و پس از بررسی و اطمینان از صحت موضوع، اقدام به ضبط این پرندگان کردند.

وی با اشاره به اینکه پرنده های ضبط شده از گونه دلیجه می باشند، افزود: بلافاصله پس از کشف و ضبط، این پرندگان جهت بررسی سلامت جسمی و قابلیت رهاسازی به پارک پریسان منتقل شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان با بیان اینکه دلیجه از پرندگان وحشی مشمول قانون شکار و صید است، در خصوص این قانون اظهار داشت: به استناد تبصره 2 ماده 13 قانون شکار و صید، برای هر شخصی که مبادرت به زنده‌گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان و دلیجه کند علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده که به مدت سه سال است، جزای نقدی از یک میلیون و 800 هزار تا 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است، لذا با توجه به تخلف زیست محیطی صورت گرفته، اقدامات لازم از سوی این اداره جهت معرفی متصدی این واحد صنفی به مراجع قضایی و صدور حکم انجام می پذیرد.

اکار در پایان تاکید کرد: در راستای اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که حفاظت از محیط زیست را وظیفه همگان تلقی گردیده، شهروندان دوستدار محیط زیست شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلفت زیست محیطی مراتب را از طریق شماره تلفن 56751761 و یا سامانه پیامکی50004044 اطلاع رسانی نمایند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 16 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 69