En
تاریخ : سه شنبه 19 تير 1397
کد 4363

موسوی : عفاف و حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده و ضامن سلامت جامعه است

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان گفت : عفاف و حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده و ضامن سلامت جامعه است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان  بهارستان ، سید حبیب موسوی در  جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و ترویج عفاف و حجاب شهرستان که  در سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) فرمانداری برگزار شد ،  به  21 تیر ماه سالروز قیام مردم مشهد در اعتراض به دستور رضا خان به کشف حجاب در مسجد گوهرشاد در سال 1315 اشاره کرد و افزود : برای گرامیداشت شهدای عفاف و حجاب ، 21 تیر ماه  با عنوان روز عفاف و حجاب نام گذاری شده است .

 وی ادامه داد : دو واژه عفاف و حجاب با ریشه های مشترک به معنا منع و امتناع  بوده و  تفاوت آنها بین ظاهر و باطن است و به عبارتی دیگر منع و بازداری در ظاهر مربوط به حجاب است اما منع و بازداری در باطن و درون مربوط به عفاف و عفت می باشد.
موسوی  با تاکید بر اینکه اگر حقیقت را در خود بنیادی نکنیم، ظاهر هر چند زیبا باشد هیچ ارزشی ندارد و در واقع کیفیت هر عملی به آن عمل قدر و قیمت می بخشد، گفت  : عفاف و حجاب با هم مترادفند و در کنار هم معنا پیدا می کنند و ظاهر و باطن باید با هم همخوانی داشته باشند.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان  اظهار داشت : در یک جامعه علوی سیرت عمل و صورت عمل باید هر دو زیبا باشند، زندگی طیب و پاک ، زن و مرد نمی شناسد واگر زیر ساخت زندگی ما براساس قرآن باشد حتما سعادتمند خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده و ضامن سلامت جامعه است و بسیاری از مشکلات و مسائل را در حوزه آسیب های اجتماعی کاهش می دهد.

وی برگزاری همایش جشن روز دختر در سالروز میلاد حضرت معصومه (س) ، برگزاری نمایشگاه مد و لباس اسلامی و ایرانی ، برگزاری سلسله نشست های کتابخوانی بانوان با موضوع حقوق شهروندی و عفاف و حجاب از هفته عفاف و حجاب با همکاری نهاد کتابخانه ها،  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اداره تبلیغات اسلامی ، اداره ورزش و جوانان و شهرداری های تابعه ، برگزاری کارگاه های آموزشی عفاف و حجاب با موضوعات سبک زندگی عفیفانه ، حقوق زنان در قانون اساسی و منشورحقوق شهروندی، ترغیب به ازدواج آسان و پیشگیری از طلاق با مسئولیت شبکه بهداشت و درمان با همکاری ادارات فرهنگی شهرستان  و تجلیل  از بانوان کارآفرین، ورزشکاران ،نخبه فرهنگی ، اجتماعی و علمی را  از جمله برنامه های بزرگداشت  هفته عفاف و حجاب در شهرستان بهارستان اعلام کرد .
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 19 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 51