En
تاریخ : سه شنبه 17 مهر 1397
کد 4458

تجهیز هزار و 128 هکتار از اراضی کشاورزی بهارستان به سیستم‌های نوین آبیاری

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بهارستان از تجهیز هزار و 128 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سیستم‌های نوین آبیاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان ، علیرضا حیدری گفت : استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری در زمین‌های کشاورزی این شهرستان یکی از مهمترین اولویت‌هایی است که اجرایی شده است؛ امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تمامی زمین‌های کشاورزی بهارستان به این مهم تجهیز شوند.
وی افزود: براساس آمار، بهارستان هزار و 411 هکتار اراضی زراعی را در اختیار دارد که با توجه به اقدامات انجام شده هم اکنون بیش از 85 درصد از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده است.
مدیر  جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه باید کمبود آب کشاورزی را در این شهرستان به درستی از بین ببریم، خاطرنشان کرد: کشاورزی یکی از مهمترین راه‌های رشد و توسعه است که باید به آن توجه ویژه و اساسی شود؛ لذا تأمین نیازهای اولیه کشاورزی از جمله آب باید به عنوان مهمترین اولویت باشد.
حیدری تأکید کرد: هم‌اکنون در این شهرستان با کمبود آب کشاورزی مواجه هستیم که باید با تدابیر و برنامه‌ریزی‌ها این کمبود را در سطح برخی از اراضی کشاورزی مرتفع نماییم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان در ادامه سخنان خود همچنین از برگزاری دور‌ه‌های آموزشی اصول زراعی برای کشاورزان این شهرستان خبر داد و گفت: این کارگاه‌های آموزشی با هدف ارتقای سطح دانش کشاورزان و تولیدات بهتر محصولات کشاورزی صورت می‌گیرد.
به گفته حیدری به روز کردن کشاورزان به دانش روز کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین مقوله‌هایی است که در بحث توسعه و بهتر شدن تولیدات کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 13