En
تاریخ : پنجشنبه 2 خرداد 1398
کد 4771

نشست هم اندیشی احزاب، گروه های سیاسی و سازمانهای مردم نهاد شهرستان بهارستان برگزار شد

نشست هم اندیشی احزاب، گروه های سیاسی و سازمان های شهرستان بهارستان در محل فرمانداری برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان ، سید حبیب  موسوی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بهارستان  در این جلسه با اشاره ظرفیتهای فراوان احزاب سیاسی و تشکلهای مردم نهاد در جلب و توسعه مشارکتهای مردم در عرصه سیاسی و اجتماعی گفت : هرچه حضور و فعالیت تشکلهای قانونی در جامعه بیشتر باشد ،همبستگی و انسجام مردم افزایش می یابد و منجر به شفاف سازی اقدامات مسئولان می شود .
وی در خصوص نقش و جایگاه احزاب در جامعه اظهار داشت :  حزب لازمه دموکراسی و  کارکرد اصلی و ویژه آن کادرپروری و تربیت مدیران سیاسی است.حزب به آموزش جامعه و روشنگری می پردازد و مهمترین نقش و کارکرد حزب نقش دوسویه آن به عنوان نهاد بینابینی و دو سویه بین مردم و دولت است .
موسوی ادامه داد  : نهادهای حزبی عامل شکل گیری جامعه مدنی هستند،جامعه ای که نهادمند، قانونمندبوده ونهاد مدنی دارد ازثبات وآرامش وامنیت پایدار بهتربرخورداراست تا جامعه توده وارکه هرفرد درفردیت خود غوطه وراست .
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان با بیان اینکه احزاب از متن دمکراسی استخراج می‌شوند و این احزاب هستند که می‌توانند تجلی حضور مردم در عرصه های سیاسی، تصمیم گیری و تصمیم سازی را فراهم کنند گفت :  احزاب در قانون اساسی جمهوری اسلامی دارای تعریف مشخصی هستند که در واقع فعالیت قانونی آنها را تسهیل می نمایند. ماده یک قانون احزاب چنین تصریح می کند که حزب، گروه، جمعیت، انجمن یا هر تشکیلاتی شبیه به این تعاریف باید دارای دو ویژگی خاص باشند تا بتوانند در جمهوری اسلامی به عنوان تشکل های قانونی به فعالیت بپردازند. این ویژگی ها این است که احزاب اولاً توسط یک گروه اشخاص حقیقی معتقد به آرمان ها و مشی سیاسی معین تأسیس شود و دوم اهداف و برنامه ها و رفتار آنان به اصول کلی کشور و خط و مشی نظام جمهوری اسلامی ایران مربوط باشد.  قانون اساسی هیچگونه مانعی را برای تشکیل احزاب به وجود نمی آورد و در واقع راه را برای تشکیل احزاب کاملاً هموار کرده است.
او  با بیان این مطلب که احزاب وتشکلها با ایجاد یک فضای تیمی و همفکری نقش مهمی درحوزه پیشرفت یک جامعه دارند.تصریح کرد : تحزب و حزب گرائی ھر جامعه ای را به سمت توسعه پایدار و منطقی سوق می دھد و اگر بخواھیم در جامعه ایران اسلامی در مسیر مناسب و توسعه منطقی حرکت کنیم باید به تشکلھا و احزاب شناسنامه دار توجه داشته باشیم.
موسوی خاطرنشان کرد : در چهار سال اخیر با فراهم نمودن بسترها و شرایط در شهرستان بهارستان فعالیت سازمانهای مردم نهاد و گروههای سیاسی افزایش چشمگیری پیدا کرده است .در حالی که تا پیش از آن هیچ حزب یا سازمان مردم نهادی در شهرستان به ثبت نرسیده بود .
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 2 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 69