En
تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1400
کد 8249

تکریم جایگاه والای بانوان در دوره چهارم و پنجم شورای اسلامی شهر

وقتی بانوان در صالحیه دیده شدند.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان ، تا پیش از سال 1392 زنان شهر صالحیه سهم بسیار ناچیزی در استفاده از امکانات شهری داشته اند،  عدم تعریف فضاهای اختصاصی آموزشی و ورزشی برای گذران اوقات فراغت این قشر از شهروندان شاهدی مطلوب بر این ادعا است. این نقیصه زمانی پر و بال بسیار به خود می گرفت که بانوان ورزش دوست برای اهتمام به امر ورزش مجبور بودند مسافت بسیار به شهرهای همجوار را پذیرفته و برای پرداختن به علاقمندی های خود این چنین قبول زحمت کنند.

اکنون و در پایان  8 ساله اخیر شورای اسلامی شهر صالحیه شاخص رشد سرانه های ورزشی، آموزشی، علمی و تفریحی در بالاترین زمان خود قرار دارد به نحوی که با احداث فضاهای متعددی همچون: پارک اختصاصی بانوان، فرهنگسرای شهید امامی، نخستین  سرای محله و دارالقران در شهرستان بهارستان و...  تلاش وافری شده است که سهم زنان در استفاده از این اماکن بسیار چشمگیر به شمار بیاید.

در این سالها  سعی شده تا با ساختار شکنی از قواعد منسوخ همچون خانه نشینی و نادیده گرفتن حقوق مسلم این قشر از شهروندان؛  بر ارتقاء فرهنگ تکریم "جایگاه زن در جامعه "بیش از هر زمان دیگری  جامه عمل پوشانده شود که به یقین این پایان راه نیست...

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 خرداد 1400
  • توسط شهرداری صالحیه فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 5